MASTERMIND EUROPE

2014 - 2017

Mastermind Evrope je triletni ERASMUS+ projekt, ki ga koordinira Vrije Universiteit Amsterdam (VUA) in vključujejo devet drugih evropskih partnerjev. To so Nemška rektorska konferenca (HRK), Katalonsko združenje javnih univerz (ACUP), Univerza v Helsinkih, Univerza v Vilni, Politehniška univerza v Milanu, Univerza v Gradcu, StudyPortals in ZIGGURAT ter Univerza v Ljubljani preko CEPS na Pedagoški Fakulteti.

Cilj tega projekta je, da pomaga ustvariti več preglednosti in sinergije nad sprejemnimi postopki na ravni magistrskega študija v Evropi. Projekt želi podpreti formiranje večjega števila koordinatorjev magistrskega študija, ki želijo izboljšati sprejemno prakso na svojih ustanovah in ki iščejo pomoč pri tem procesu. Projekt Mastermind bo k temu poleg drugega prispeval z regionalnimi fokusnimi skupinami, pa tudi drugimi srečanji med strokovnjaki za visoko šolstvo; prav tako bo analiziral že razvite dobre prakse na tem področju in jih pomagal razširjati. Na podlagi raziskovalnega in razvojnega dela v projektni skupini, pa tudi na podlagi interakcij in izmenjave z drugimi skupinami, bo razvil nabor orodij, ki bo ob zaključku projekta na voljo vsem, ki jih ta tematika zanima.

Program: EU, Erasmus+
Obdobje: 01.09.2014-31.08.2017