15. december 2015

Vabimo vas na prednovoletni Seminar Šolskega polja, na katerem bomo gostili mednarodno priznano norveško raziskovalko prof. dr. Åse Gornitzka (Univerza v Oslu). Åse je predvsem znana kot uspešna raziskovalka evropskih procesov v povezavi s politikami izobraževanja in raziskovanja; med drugim se je v zadnjih letih ukvarjala tudi z izobraževalnimi reformami na zahodnem Balkanu. Nam se bo predstavila z uvodnim predavanjem pod naslovom University governance - tensions between professional management and 'living autonomy' in flagship universities.

Predstavitev temelji na ugotovitvah iz primerjalnega raziskovalnega projekta o evropskih raziskovalno intenzivnih univerzah, pri katerem je naša gostja nedavno sodelovala. Gre za temo, ki je zadnje čase prav v središču zanimanja evropskih univerz, v središče pa prihaja tudi pri nas: kakšno je – in kakšno naj bi bilo – razmerje med avtonomnim raziskovanjem (in poučevanjem, bi bilo vredno dodati) ter sodobnim »akademskim managementom«? Kam sedanje spreminjanje tega razmerja vodi? Kot običajno bo uvodnemu predavanju sledila odprta razprava, v kateri bomo skupaj z našo gostjo postavljali vprašanja in iskali odgovore.

Vljudno vas torej vabimo, da se nam pridružite v torek, 15. decembra 2015 ob 17.00 uri v sobi 114 na Pedagoški fakulteti Univerze v Ljubljani, Kardeljeva pl. 16, Ljubljana.

Kot običajno, objavljamo gradivo za spodbuditev razprave: University Autonomy and Organizational Change Dynamics.

Več o naši gostji lahko izveste na http://www.sv.uio.no/arena/english/people/aca/aasego/.