10. april 2013

Vabimo vas na aprilski seminar Šolskega polja, na katerem se bomo spet srečali s tujo gostjo, tokrat posebej zanimivo. Tokrat nas bo obiskala Amy Skiner (raziskovalka na Development Education Forum of Concord – European Confederation of Development NGOs, Bruselj), ki se je nedavno posvetila nekaterim vidikom izobraževalnega sistema v Sloveniji.

Dva razloga sta nas torej vodila, da jo povabimo v seminar: na eni strani znana radovednost, »kako nas vidi« nekdo, ki prihaja »od zunaj«, na drugi pa tudi radovednost, »kako to vidi« raziskovalka (naj)mlajše generacije. V uvodnem delu nam bo predstavila ugotovitve iz svoje teze z naslovom How is Global Education Perceived and Implemented within Two Secondary Schools in Slovenia (septembra lani jo je zagovarjala na londonskem Institute of Education (MA Development Education); objavljamo jo tudi na naši spletni strani. Po uvodni predstavitvi bo kot običajno potekala razprava, v kateri bomo lahko skupaj z našo gostjo postavljali vprašanja in iskali odgovore na to, ali pa še kako drugo temo. Seminar bo potekal v angleščini.

Uvod