Dewey: Šola in družba

9. maj 2013

Na zadnjem seminarju Šolskega polja v tem študijskem letu se bomo pobliže seznanili z prevodno knjižno novostjo, ki kar kliče po tem, da prisluhnemo klasičnemu mislecu in ob tem premislimo svoj čas v luči njegovega razmišljanja.

Gre za Johna Deweya in njegovo delo Šola in družba, ki jo je izdala naša fakulteta pred skoraj natančno letom dni. Če smo delo v tem času že uspeli prebrali ali ne, niti ne bo tako zelo pomembno: za to bosta poskrbela naša tokratna uvodničarja Ano Pešikan (profesorica s Filozofske fakultete Univerze v Beogradu) in naš domači kolega Slavko Gaber, ki sta napisala spremni študiji k tej knjigi. Seminar bo potekal v slovenščini in srbščini.

Uvod