6. oktober 2011

Dan po svetovnem dnevu učiteljstva vas vabimo na prvi Seminar Šolskega polja v novem študijskem letu. Na njem bomo gostili priznano švedsko raziskovalko prof. Lisbeth Lundahl (Univerza Umeå), ki bo v uvodnem predavanju spregovorila na aktualno temo o mladih in prihodnosti – temi torej, ki preči različne aspekte edukacije in posega v širša vprašanja edukacijskih ved in sodobnega družboslovja sploh. Naslov njenega predavanja (v angleščini) je: Prepared for the future? Young people’s identities and prospects – a Swedish outlook.

Na naši spletni strani lahko najdete s temo povezan članek naše gostje v elektronski obliki, ki si ga lahko naložite na svoj računalnik. Prepričani smo, da bo uvodnemu predavanju kot običajno sledila živahna razprava, v kateri bomo skupaj z našo švedsko gostjo postavljali vprašanja in iskali odgovore.

Paving the Way to the Future? Education and Young Europeans’ Paths to Work and Independence