How Rankings are Reshaping Higher Education

23. november 2011

Vabimo vas na novembrski seminar Šolskega polja, na katerem se bomo posvetili nadvse aktualnim vprašanjem mednarodnega rangiranja ustanov v visokem šolstvu, ki ne vznemirja le univerz, študentov in zaposlenih na njih, pač pa najširšo javnost. Imeli bomo enkratno priložnost, da se o tem pogovorimo z irsko raziskovalko prof. Ellen Hazelkorn (Dublin Institute of Technology), ki je ena od osrednjih raziskovalko fenomena rangiranja univerz in ki bo v uvodnem predavanju predstavila svojo novo knjigo z naslovom Rankings and the reshaping of higher education: the battle for worldclass excellence (Palgrave Macmillan, 2011).

Prepričani smo, da bo uvodnemu predavanju kot običajno sledila živahna razprava, v kateri bomo skupaj z našo irsko gostjo postavljali vprašanja in iskali odgovore.

How Rankings are Reshaping Higher Education. A Review of Government and Institutional Responses to Rankings

Impact of Global Rankings on Higher Education. Research and the Production of Knowledge

Rankings and the Battle for World-Class Excellence: Institutional Strategies and Policy Choices