Premiki v edukacijskih politikah na področju posebnih potreb

5. april 2012

vabimo vas na prvi spomladanski seminar Šolskega polja, na katerem se bomo posvetili temi, ki je nekaj časa ni bilo na našem programu: premikom v edukacijskih politikah na področju posebnih potreb. Izkoristili bomo priložnost, da slišimo in se pogovorimo s priznanim mednarodnim strokovnjakom, ki se mudi na obisku v Sloveniji: prof. David Mitchell (University of Canterbury, Christchurch, Nova Zelandija), avtor vrste odmevnih knjig in člankov s tega področja.

Tako kot vedno pričakujemo, da bo njegovemu uvodnemu predavanju sledila živahna razprava, v kateri boste sodelovali tudi vi.

Policy shifts in special needs education
David Mitchell (2010), Education that fits: Review of international trends in the education of students with special educational needs
David Mitchell (2001), Paradigm Shifts in and around Special Education in New Zealand