The Decline of the Guru: Comparative Perspectives on the Academic Profession

2. junij 2011

Vabimo vas na zadnji Seminar Šolskega polja v tem, za nas jubilejnem desetem študijskem letu. Znova bomo imeli v gosteh predavatelja iz tujine, tokrat z druge strani Atlantika. Obiskal nas bo svetovno uveljavljeni raziskovalec internacionalizacije izobraževanja prof. dr. Phillip G. Altbach z bostonskega Centra za mednarodno visoko šolstvo (CIHE, Boston College, ZDA). Njegovo uvodno predavanje nosi naslov The Decline of the Guru: Comparative Perspectives on the Academic Profession in opozarja na premislek procesa razvrednotenja akademskih poklicev, to je problematike, ki postaja aktualna tudi pri nas.

Temu premisleku se bomo pridružili v diskusiji s prof. Altbachom po njegovem predavanju. Na naši spletni strani lahko kot običajno najdete nekaj gradiva, ki vam lahko služi kot priprava na pogovor z gostom oziroma kot izhodišče za našo večerno razpravo.

The Academic Profession: The Realities of Developing Countries

Globalization and the University: Myths and Realities in an Unequal World