Analiza decembrskih rezultatov PISA in položaj Slovenije

16. februar 2011

Vabimo vas na peti Seminar Šolskega polja v tem študijskem letu, ki ga namenjamo analizi decembrskih rezultatov PISA in položaju Slovenije. Menimo, da je teh nekaj tednov, ki so minili od objave rezultatov, dovolj, da lahko o njih zdaj že spregovorimo bolj poglobljeno. Za uvod in predstavitev glavnih ugotovitev smo poprosili dr. Mojco Štraus s Pedagoškega inštituta v Ljubljani, za komentarje v zvezi z bralno pismenostjo pa prof. dr. Marka Stabeja s Filozofske in prof. dr. Igorja Saksido s Pedagoške fakultete Univerze v Ljubljani.

Na naši spletni strani lahko kot običajno najdete nekaj gradiva v zvezi s tokratno temo, ki vam lahko služi kot priprava na pogovor z gostom oziroma kot izhodišče za splošno razpravo.

PISA 2009