Izobraževanje in Evropska unija: k skupni edukacijski politiki v Evropi?

24. november 2010

Vabimo vas na tretji Seminar Šolskega polja v tem študijskem letu. Kot osrednjo tematiko večera se bomo tokrat posvetili nastajanju skupnega evropskega izobraževalnega prostora ter edukacijskih politik. Za uvod v temo smo spet pridobili mednarodno priznanega gosta: obiskal nas bo profesor Roger Dale z Univerze v Bristolu (Anglija), ki je v zadnjih letih veliko objavljal na temo globalizacije in evropeizacije izobraževanja, kurikuluma ipd.

Na naši spletni strani lahko kot običajno najdete nekaj gradiva v zvezi s tokratno temo, ki vam lahko služi kot priprava na pogovor z gostom oziroma kot izhodišče za splošno razpravo.

The Sociology of Education and the European project of school modernisation

Education and the European Union: towards a common education policy in Europe?

Iz monografije: R Dale and S Robertson (eds) (2009) GLOBALISATION AND EUROPEANISATION IN EDUCATION Wallingford: Symposium.
- 1. poglavje, str. 23-44
- 6. poglavje, str. 121-140