Problematika evalvacije učinkovitosti v izobraževanju

3. november 2010

Vabimo vas na drugi Seminar Šolskega polja v tem študijskem letu. Na njem bomo našo pozornost spet posvetili problematiki evalvacije učinkovitosti v izobraževanju, pri čemer bomo imeli posebno čast, saj bo uvod v temo pripravil mednarodno priznani strokovnjak, gost z Univerze na Cipru, profesor Leonidas E. Kyriakides. Njegovo gostovanje v našem seminarju organiziramo v sodelovanju z Državnim izpitnim centrom.

Na naši spletni strani lahko kot običajno najdete nekaj gradiva v zvezi s tokratno temo, ki vam lahko služi kot priprava na pogovor z gostom oziroma kot izhodišče za splošno razpravo.

Leonidas E. Kyriakides: Using educational effectiveness research to improve the quality of education: the contribution of the dynamic model

Izbrani članki:

L. Kyriakides, B. P. M. Creemers, P. Antoniou: Teacher behaviour and student outcomes: Suggestions for research on teacher training and professional development

L. Kyriakidesa, B. P. M. Creemersb, P. Antonioua, D. Demetrioua: A synthesis of studies searching for school factors: implications for theory and research

B. P. M. Creemersa, L. Kyriakidesb: Explaining stability and changes in school effectiveness by looking at changes in the functioning of school factors

L. Kyriakidesa, B. P. M. Creemersb: Using a multidimensional approach to measure the impact of classroomlevel factors upon student achievement: a study testing the validity of the dynamic model